Bayram 65 yaş üstülere yaradı!

 

Yalova’da 65 yaş ve üstü vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasının 6 saatliğine kaldırılması ile bayramın birinci günü dışarı çıkmanın mutluluğunu yaşadı.

Haber / Esin KAYA

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında 26 Mayıs Salı günü saat 24.00'a kadar istisnalar hariç, 81 il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandı.

Genelge uyarınca bayramın birinci günü olan Pazar günü 14.00-20.00 saatlerinde yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar dışarı çıkabildi.

SAHİLDE DENİZ VE GÜNEŞ KEYFİ..

İlimizde 65 yaş ve üstü vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasının 6 saatliğine kaldırılması ile bayramda dışarı çıkmanın mutluluğunu yaşadı. Çocukları, torunları ve yakınlarıyla koronavirüs yüzünden bayramlaşamayan 65 yaş üstü vatandaşlara izin büyük moral oldu. Havanın güzel olması dolayısıyla yanlarında tek refakatçileri ile birlikte çoğunlukla Gazi Paşa Caddesi’ni tercih eden yaşlılar, sahil kenarında yürüyüş yapıp denizi seyrederek bayramın keyfini yaşadılar.

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık