ÖZEL GÜNÜN RENKLİ SERGİSİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında özel çocuklar tarafından hazırlanan ‘Renkli Damlalar’ isimli ebru sergisi Engelsiz Kafe’de ziyarete açıldı. Açılışa Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da katıldı. Ebru çalışmalar dört aylık bir sürede Ebru Eğitmeni Süreyya Sepin’in eşliğinde yapıldı.

Güzel eserler ortaya çıktı..

Engelsiz Kafe’de hem çalışarak hem de çeşitli sosyal aktivitelere katılarak eğitimlerini sürdüren özel çocuklar, ‘Renkli Damlalar Ebru Sergisi’ni oluşturabilmek için Yalova Belediyesi Özel Gereksinimli Bireyler Koordinatörü Emel Çakar eşliğinde Ebru Eğitmeni Süreyya Sepin ile birlikte birçok güzel eser ortaya çıkardı. Ellerindeki objeleri ve kağıtları eğitmenleri yardımıyla renklerle buluşturan çocuklar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen sergide eserlerini görücüye çıkardı.

‘Özel ve yetenekli çocuklar’..

Serginin açılışını gerçekleştirip özel çocuklar ve Ebru Eğitmeni Süreyya Sepin ile birlikte sergiyi gezen Başkan Salman, “Özel çocuklarımızın bu sergi için haftalarca çalışıp emek verdiğini biliyorum. Onların her biri birbirinden özel ve yetenekli çocuklar. Hepsi ile ayrı ayrı gurur duyuyorum. Ebru Eğitmeni Süreyya Sepin’e ise çocuklarımıza gösterdiği ilgi ve alakadan ötürü ayrıca teşekkür ediyorum. Mucizeler sadece dizilerde olmaz. Yeter ki onlara imkan verelim. Emeği geçen herkesi düzenlenen bu eşsiz sergi için tebrik ediyor, tüm özel insanların gününü kutluyorum” dedi. Konuşmasının ardından özel insanlarla bol bol fotoğraf çektiren Başkan Salman, Ebru Eğitmeni Süreyya Sepin’e de plaket takdim etti.  

Özel çocuklardan müthiş performans..

Sergiyle ilgili açıklama yapan Ebru Eğitmeni Süreyya Sepin, “Bir proje dahilinde başlayan serüven ebru sergisine kadar uzandı. Özel çocuklarımız müthiş bir performans göstererek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne çok güzel bir sergi açtılar. Burada bulunan ürünler aynı zamanda satışa da sunuluyor. Çocuklarımız çok titiz birçok çalışmayı ortaya koydular” ifadelerini kullandı.

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık