'KOORDİNELİ BİR ÇALIŞMA YOK'

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden 'Toplu Konut’ projesi ile ilgili açıklama geldi

 

 

AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer’in gündeme getirdiği ve Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal tarafından açıklanan 'Toplu Konut’ projesine, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de taraf oldu.
 

Haber / Zeynep TAŞTAN

AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer’in gündeme getirdiği ve Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal tarafından yayınlanan 'Toplu Konut’ projesine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de taraf oldu. AK Parti İlçe Başkanı Hasan Zafer, düzenlediği basın toplantısında, "Bu proje için Yalova Valiliği ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü devreye girdi ve inceleme başlattı. Kağıt üzerindeki bu projenin gerçekleşmesi zor gözüküyor. İmar planları daha ortada yok, bu araziler tarım arazileri. Konut alanlar mağdur olur, dolandırılmayın" açıklamalarında bulunmuştu.
‘Müdürlük kontrol ediyor’ demişti..

Zafer’in açıklamasının ardından yazılı açıklama yaparak iddiaları yalanlayan Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal da, "Projemizle ilgili diğer mesnetsiz iddiaları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli şekilde araştırma ve çalışmalarımız devam etmektedir. Buna karşın neden alelacele açıklama yapıldığı da anlaşılamamıştır" ifadelerinde bulunarak projenin Çevre ve Şehircilik Yalova İl Müdürlüğü kontrolünde yapıldığını iddia etmişti.
Koordineli bir çalışma yok'..
Karşılıklı açıklamalarında ardından Çevre ve Şehircilik Yalova İl Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaparak Kaytazdere Belediyesi'ni iddialarını yalanladı. Müdürlük tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: "16.10.2019 tarihinde Yalova yerel basınında Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal tarafından yapılan yazılı açıklamada belediye tarafından yapılması planlanan 'konut projesi' ile ilgili projemizle ilgili diğer mesnetsiz iddiaları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli şekilde  araştırma ve çalışmalarımız devam etmektedir" ibaresi yer alıyor. Bu konuda Valilik tarafından (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) ile belediye arasında koordineli bir çalışma söz konusu olmayıp ancak konu ile ilgili Müdürlük tarafından inceleme yapılmaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık