MÜDÜR TATLISUMAK'A ACI VEDA

 

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Polis Başmüfettişi görevinde bulunan Rıza Tatlısumak, geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti. Tatlısumak, memleketi Yalova'da düzenlenen resmi tören sonrasında kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Polis Başmüfettişi görevinde bulunan Rıza Tatlısumak, denetleme amacıyla Sakarya'da görev yapıyordu. Tatlısumak, kaldığı polis evindeki odasında geçirdiği kalp krizi sonrasında hayata gözlerini yumdu. 1. Sınıf Emniyet Müdürü olan Rıza Tatlısumak'ın naaşı Yalova'ya getirildi. Merhum Tatlısumak için Yalova Emniyet Müdürlüğü önünde bir tören gerçekleştirildi. Törene, Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Emniyet Müdürü Hakan Fındık, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Şengün, Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanı Suat Çelik, il protokolü, ailesi, Yalova'da ve ilçelerde görev yapan polislerle çok sayıda vatandaş da katıldı.

'35 yıllık dostumdu'..
Burada bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık, "35 yıllık dostum, kardeşimin cenaze merasimi için buradayız. Rıza, tam manası ile bir adamdı. İyi bir insanda olan tüm vasıfları üzerinde toplamış, vatanı, milleti ve bayrağı için her şeyi göze almış tam bir polisti. Tüm polis teşkilatımıza örnekti. Benim de örnek aldığım bir insandı. Kendisini çok zamansız kaybettik. Öncelikle ailesi ve tüm polis teşkilatımızın başı sağ olsun" dedi.

'Rıza kardeşimiz çok iyi bir insandı'..
Ardından söz alan Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanı Suat Çelik ise, "Bugün ailesi, sevenleri ve teşkilatımız olarak dün kaybettiğimiz kardeşimizi son yolculuğuna uğurluyoruz. Biliyoruz ki her nefis ölümü tadacaktır. Rıza kardeşimiz çok iyi bir insandı. Biz de buradan kardeşimizin iyiliğine hüsnü şehadet ediyor ve ailesi, sevenleri ve teşkilatımıza başsağlığı diliyoruz. Mekanın cennet olsun diyoruz" diye konuştu. Konuşmaların ardından merhum polisin ruhu için Kur'an-ı Kerim okundu. Ardından alınan helallikle görev arkadaşlarının omuzlarına alınan Tatlısumak'ın naşı Yalova Merkez Camii'nde öğlen namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık