‘Et fiyatlarında düşüş yok!’

 

Yalova Kasaplar Derneği Başkanı Turgay Bahar, et fiyatlarında düşüş ve artışın yaşanmadığını söyledi.

 

..”Kırmızı ette bir düşüş yok. Dana kırmızı et 50- 55 TL arasında satılıyor. Mangal sezonunun kapanmasıyla beyaz ette düşüş yaşandı. Tavuk fiyatları 8- 10 TL arasında değişiklik gösteriyor. Haliyle vatandaşta beyaz ete yöneliyor.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Yalova Kasaplar Derneği Başkanı Turgay Bahar, piyasadaki durgunluğun et piyasasına yansıdığını ancak fiyatların normal seyrinde gittiğini söyledi. Kırmızı et fiyatlarında bir düşüş ya da artış yaşanmadığını ifade eden Bahar, “Kırmızı ette bir düşüş yok. Dana kırmızı et 50- 55 TL arasında satılıyor. Mangal sezonunun kapanmasıyla beyaz ette düşüş yaşandı. Tavuk fiyatları 8- 10 TL arasında değişiklik gösteriyor. Haliyle vatandaşta beyaz ete yöneliyor. Kurban Bayramı’ndan sonraki döviz artışı tüm gıda sektörünü etkiledi. Doların artması ette doğrudan bir artış göstermedi. Yemin pahalanması dolayısıyla yetiştiricileri de etkiledi ” dedi.

‘Piyasadaki pahalılıktan hepimiz etkileniyoruz’..

Ürünün artık küçük besicilerin elinde olmadığını kaydeden Bahar, “Pahalılık noktasında vatandaşın şikayeti hiç bitmeyecek. Bu artışa alışabilmeleri için biraz zaman gerekiyor. Bu fiyat artışları küçük esnafın elinde olan bir şey değil. Hem esnaf hem de vatandaş olarak piyasa pahalılığından hepimiz etkileniyoruz. Bundan sonra yaşanacak fiyat artışını da kestiremiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık