BİN 77 ÖĞRENCİ KİTAP OKUDU KİTAP OKUMAK CİDDİ BİR İŞTİR!

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘7’den 77’ye Kitap Okuma’ projesinin açılışı, bin 77 öğrencinin 15 dakika boyunca kitap okumasıyla başladı.

 

Vali Erol ve Milletvekili Akyol, protokol üyeleri, öğrenciler ile birlikte 15 dakika boyunca kitap okudular.

 

..”Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, 7’den 77’ye kitap okuma farkındalığı ile okuyan, yazan, düşünen, milli ve manevi değerlerine, vatanını, milletine bağlı, başarılı, ülkesi için teknoloji üreten nesiller yetiştirme hedefindeyiz.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘7’den 77’ye Kitap Okuma’ projesi başladı. Atatürk Stadyumu’nda gerçekleştirilen programda bin 77 öğrenci 15 dakika boyunca kitap okudu. Projenin açılış programına; Vali Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkan Vekili Adil Ürekli, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, kurum müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

‘Sadece test çözen değil, sorun çözen nesiller’..

Programda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Değerli öğrencilerimiz, kitaplar bilgi ve tecrübeyi koruyan ve geleceğe taşıyan ölümsüz eserlerdir. Kitaplar, kültür ve medeniyetimizin kaynağı ve koruyucusudur. İnsan beyninin kitaba ve içinde olan bilgiye ihtiyacı; bedenin havaya, suya ve ekmeğe olan ihtiyacı gibidir. İl emri oku olan bir dinin mensupları olarak sorumluluğumuzun daha fazla olduğunun bilincindeyiz. Okumak, anlamak ve geleceğe tasarlamak için başlattığımız bu projeyle hem siz değerli anne ve babaları, hem de geleceğimiz olan gözbebeğimiz çocuklarımızın okuma alışkanlığını kazanmalarını amaçladık. 2023 eğitim vizyonumuzun okuyan, anlayan ve geleceği tasarlayan öğrenciler olarak yetiştirme hedeflerine yönelik başlayacağımız ‘7’den 77’ye Kitap Okuma’ projemizin açılışını, Sayın Valimiz, Milletvekilimiz, il protokolümüzün katılımı ve bin 77 öğrencimiz ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, 7’den 77’ye kitap okuma farkındalığı ile okuyan, yazan, düşünen, milli ve manevi değerlerine, vatanını, milletine bağlı, başarılı, ülkesi için teknoloji üreten nesiller yetiştirme hedefindeyiz. Sevgili öğrenciler, sizlerin okumayı sevmenizin yanında toplumumuzun geleceğine yön vermiş ve okuma kültürünü edinmiş olmanız açısında çok önemlidir. Akademik başarınızın artması için kitap okumaya daha fazla yön vermenizi tavsiye ediyorum. Yeni eğitim sistemimiz test çözen değil, sorun çözen nesiller arzu etmektedir. Mutlu Türkiye güçlü çocuklar projemize herkesin katkı sunacağını düşünüyorum” dedi.

Tosun’un konuşmasının ardından Vali Muammer Erol ve protokol üyeleri, bin 77 öğrenci ile birlikte 15 dakika boyunca kitap okudular.

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık