Gençlerin projelerine 15 milyon TL’lik destek

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Gençlik Projeleri Destek Programı’nın başvuruları dün itibariyle başladı. ‘Yenilikçi Fikirler, Çevre Bilinci, Hayvanların Korunması, Gönüllülük, Kültür Sanat, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor’ konu başlıklarında gençler proje üretecek, projeye ise bakanlık destek verecek. Proje başvuruları 23 Ekim tarihinde sona erecek.

Gençlerin projelerine 15 milyon TL’lik destek..

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu bu yılki Gençlik Projeleri Destek Programı özel çağrısının, gençlerin beklenti ve ihtiyaçları dikkate alınarak belirlendiğine işaret ederken, programın kapsamına lise ve üniversitelerin yanı sıra, yeni bir uygulamayla ilkokul ve ortaokullar ile bilim sanat ve merkezleri (BİLSEM) ve özel okulların da dahil edildiğini bildirdi. Gençlerin projelerine 15 milyon TL kaynak sağlanacağını kaydetti. Bakan Kasapoğlu, Gençlik Projeleri Destek Programı 2019 özel çağrısına ilişkin yaptığı açıklamada, program çerçevesinde gençlerin 2023 vizyonunu hayata geçirebilir nitelikte, özgüven sahibi ve uluslararası rekabet gücü yüksek gençler hedefi doğrultusunda, gençlerin tasarlayacağı ve uygulamaya geçirecekleri projelerine destek sağlayacaklarını söyledi. 6 farklı kategorideki proje tekliflerinin değerlendirileceğini ifade eden Bakan Kasapoğlu  “Program çerçevesinde gençlerimizin; Gönüllülük, Kültür ve Sanat, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Yenilikçi Fikirler, Çevre Bilinci ve Hayvanların Korunması başlıklarındaki projelerine destek verilecek. Gençlerimizin hayallerini desteklemek, özveriyle koştukları gönüllülük faaliyetlerine minik bir katkı sunabilmek, ülkemize ve insanlığa parlak ufuklar kazandırabilecek yenilikçi fikirlerini ve girişimlerini desteklemek için büyük bir heyecan içindeyiz. Bugünün ve yarının gençlerinin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklerken, onların hayatın her sahasında; çevre bilinci ve hayvanların korunması gibi çok geniş bir yelpazede etkin katılımlarına şahitlik edeceğiz. Yürüttükleri harika çalışmalara hep birlikte şahitlik edeceğiz, gurur duyacağız” diye konuştu.

Başvuru nasıl yapılacak?

Proje başvuruları, ‘Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi’ üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Proje koordinatörünün proje başvurusu yapılabilmesi için öncelikle e-devlet sistemine kayıt olması gerekiyor. Proje teklifleri, başvuruların Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda tamamlanması ve başvuruyu yapan koordinatör tarafından onaylanması halinde değerlendirmeye alınacak. Başvuru formu ve ekleri, başvuru aşamasında elden ya da posta yoluyla ayrıca bir teslime gerek bulunmuyor. Bakanlık tarafından projenin uygun bulunması durumunda, proje yürütücüsüne bilgi verilecek ve Proje Destek Sözleşmesinin imzalanması için gerekli belgeler talep edilecek. Programa, üniversitelerde gençlik toplulukları, ilkokul, ortaokul, bilim ve sanat merkezleri ve liselerde gençlik grupları proje teklifinde bulunabilecek. Gençler; proje teklif çağrısının kapsamına, kimlerin başvuru yapabileceğine, proje desteğinin alt ve üst limitlerine, talep edilen belgeler ve programa ilişkin diğer hususlara Program Kılavuzu’ndan ulaşabilecek.

 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık