‘Erken fark edersen, çok şey fark eder’

Dr. Mustafa Yılmaz: “Diyabet ve Gebe Okulu açacağız”

 

 

Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla Özel Yalova Hastanesi ve Kadın Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen panel, Tuğba Özay’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla Özel Yalova Hastanesi ve Kadın Dayanışma Derneği tarafından ‘Erken fark edersen, çok şey fark eder’ konulu panel düzenlendi. RDKM’de gerçekleşen panele Vali Muammer Erol, CHP İl Başkanı Nur Koçak da katıldı.

‘DİYABET OKULU VE GEBE OKULU AÇACAĞIZ’..

Panelde bir konuşma yapan Özel Yalova Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Yılmaz, “Meme kanseri dünyada ve ülkemizde kadınlarımızda gözüken en önemli kanser türüdür. Son 20 yıla baktığımızda, meme kanseri oranı ülkemizde iki kat artmıştır. Rakamlar her ne kadar ürkütücü olsa da, bu etkinliğinin sloganı olan ‘Erken fark edersen, çok şey fark eder’ diyerek, erken teşhisin önemine dikkat çekmek istiyoruz. Toplumumuzun erken tanıda duyarlı olması gerekiyor. Meme kanserinde doktor olmamıza gerek yok, çevremizdeki insanların meme ile ilgili bir sorun fark ettiğinde ciddiye alması gerektiğini söylemeliyiz. Ülkemizde son 20 yıl içinde sağlıkla ilgili çok değişiklikler oldu. Teşhis ve tedavi yöntemlerinde ciddi değişikler var. Hekime, hastaneye ulaşma imkanı arttı. Özel Yalova Hastanesi olarak bu tip sosyal projelerde farkındalık yaratmaya devam edeceğiz. Bununla ilgili çok yakın gelecekte diyabet okulu açacağız. Ülkemizde 10 milyona yakın diyabetli hasta var. Hem doğumu beraber yönetme hem de doğum sonrası çocuğumuzu daha iyi bir şekilde büyütebilme adına gebe okulunu hayata geçireceğiz” dedi.

‘KADINLARIN YANINDAYIZ’..

Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Figen Abbasioğlu, “Hayatta en büyük zenginliğimiz sağlığımız. Bu sağlığın kendimize veya bir yakınımızın başına gelmeden ne kadar kıymetli olduğunu fark etmiyoruz. Meme kanserinde en önemli faktör erken fark etmek. Sadece meme kanserinde değil, bütün kanserlerde böyle. Kadına yönelik her türlü eğitimde, sağlıkta her şeyde Kadın Dayanışma Derneği olarak varız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

PANEL KONSERLE SONA ERDİ..

Konuşmalardan sonra gerçekleştirilen panelde konuşan Op. Dr. Filiz Ciğerim, Op. Dr. A. Alp Özçelik, katılımcılara kanserden korkmamaları gerektiğini söyleyerek, erken tanı ve teşhisin önemine vurgu yaptılar. Panelin ardından programa katılan Tuğba Özay, konser verdi. Özay şarkılarıyla katılımcılara güzel bir gece yaşattı.

 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık