MECLİS’TE GENÇLİK MERKEZİ GERGİNLİĞİ

 

 

KOMİSYON KARARI BEKLENİYOR!

 

 

 

 

İl Müftülüğü’nün gençlik merkezi projesine, İl Özel İdaresi’nin 30 bin TL ödenek ayırması konusuna CHP Grubu’ndan ret oyu geldi.

 

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

‘Konuya sıcak bakmıyoruz’..

Gündem maddesinin okunmasının ardından söz alan CHP Grubu Sözcüsü Ertan Şener,

“Diyanet İşler Başkanlığı’nın 2018 yılı bütçesi 7, 7 milyar TL. Tüm kurumlarda bütçe tasarrufuna gidilirken, Diyanet’in bütçesinde artış yapılıyor. Özel İdare’nin bütçesi 2019 yılında 49 milyon TL desek, 200 katında bütçesi olan bir kurum Diyanet İşleri Başkanlığı. Buraya verilecek para; merkezde, köylerimiz, deprem ve asıl amaçlarımızla ilgili kullanılmasını öneriyorum. Bu yüzden bu konuya sıcak bakmıyoruz. Diyanet, Türkiye’deki bütçesi en yüksek kurum. 30 bin TL’yi de verebilirler. Bu parayla bir köyde, bir hasarlı okulun tamirini yapabiliriz” dedi.

‘Takdir meclisimizin’..

Gündemle ilgili konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ise, “İl Müftülüğümüzün yapmak istediği bir gençlik merkezi var. Bütün illerde Diyanet İşler Başkanlığımız tarafından bu çalışmaların yapıldığını bize bildirdiler. İl müftümüz, gençlik merkezi yapılması ile ilgili çalışma başlattı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nca büyük bir bölümü karşılanmak üzere bu proje yapılacak. İl Özel İdaremizden de bir katkı talep ettiler. Yaklaşık 30 bin TL bir katkı talepleri var. 600 metrelik bir alanda, gençlik merkezi yapılacak. Çok faydalı bir hizmet olduğunu şahsen değerlendiriyorum. Katkı da bulunmanın da yararlı olacağını düşünüyorum. Bizler bir yerel yönetim kurumuyuz. Merkezi yönetimin bütçesiyle ilgili bir değerlendirme yapmayı doğru bulmuyorum. İl Özel İdaresi, bütün kurumlarla işbirliği yapan bir kurum. Bu gençlik merkezi de önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan bir merkez. Bizden istenende 30 bin TL, merkez için harcanacak paranın yüzde 10’nu bile bulmayan bir kaynak, sembolik olarak İl Özel İdaresi olarak böyle bir çalışmaya katkıda bulunmamızın doğru olduğunu düşünüyorum, tabii takdir meclisimizin. Gençlerimizin sosyal, sportif, manevi ihtiyaçlarının karşılanması da gereklidir” şeklinde konuştu.

CHP grubu gündemin tüm komisyonlara havalesini reddederek oylamaya katılmadı. Gündem maddesi oy çokluğu ile tüm komisyonlara havale edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık