KİVİ FESTİVALİ GÜN SAYIYOR

 

 

 

  • 19 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan 7. Subaşı Kivi Festivali için hazırlıklar başladı..

 

.."7 bin dönümlük arazide ekim yapılıyor. Üreticilerimizle aldığımız karar doğrultusunda bu yılki satış fiyatı 5,5 TL olarak belirlendi."

 

.."Soğuk hava depolarında 20 bin tonluk ürün saklayabiliyoruz. Hasadın bir kısmı depoya girmeden dalında satılıyor. Bu yüzden soğuk hava depolarında yer sıkıntısı yaşanmıyor."

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Subaşı halkı, 19 Ekim’de gerçekleştirilecek olan 7. Subaşı Kivi Festivali için gün sayıyor. Ekim sonunda başlayacak olan kivi hasadı, 19 Ekim’de festival ile taçlanacak. Birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak olan festivalde, kivi koşusu da yapılacak. 10 km kivi koşusu 19 Ekim Cumartesi günü saat 13:30’da Subaşı Merkez Mahallesi festival alanında start alacak. Son başvurular 14 Ekim tarihine kadar yapılacak.  

KİVİ, 5,5 TL’DEN ALICI BULACAK..

Yalova kivisinin bu yıl rekoltesinin 25 bin ton olması bekleniyor. Kivi üretiminde bir düşüş yaşanmayacağını söyleyen Yalova Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Tunalı, “7 bin dönümlük arazide ekim yapılıyor. Üreticilerimizle aldığımız karar doğrultusunda bu yılki satış fiyatı 5 buçuk TL olarak belirlendi. Soğuk hava depolarında 20 bin tonluk ürün saklayabiliyoruz. Hasadın bir kısmı depoya girmeden dalında satılıyor. Bu yüzden soğuk hava depolarında yer sıkıntısı yaşanmıyor” dedi.

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık