‘Makam aracıyla şov yapıyorlar’

Bağatar, Salman’ı makam aracı üzerinden eleştirdi..

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın ‘kendi makam aracımı iade ettim, şahsi aracımı kullanıyorum, yakıtımı da kendi cebimden koyuyorum’ ifadelerini samimi bulmadığını söyledi.

‘İnsanları kandırmayın’..

Bağatar, Salman’ın makam aracını haciz yüzünden kullanamadığını ifade ederek, “Makam araçları konusunda şov yapıyorlar. Makam aracı dediklerinin içerisinde cenaze, evde sağlık hizmeti araçları var. O araçların hiçbiri makam arabası niteliğinde değil. İstanbul 15 milyon nüfusu olan bir şehir, ona göre de hizmet aracı sayısının fazla olması normal bir durum. Yalova Belediyesi’ne baktığınız zaman makam aracını iade etmek önceden olmayan son dönemde görülen bir uygulama. Tüm belediye başkanlarının makam aracı ve şoförleri var. Biz yıllarca belediyeleri takip ettik, yıllardır böyle bir şey yoktu. Şu an Yalova Belediyesi’ne baksanız daha çok israf var. Vefa Bey sürekli ‘kendi makam aracımı iade ettim, şahsi aracımı kullanıyorum, yakıtımı da kendi cebimden koyuyorum’ diyor. Bence hiç samimi bir açıklama değil. Çünkü söz konusu makam aracı temizlik şirketine aitti, ihalesinin süresi dolduğu için ve ödeme yapmadıkları için hacizlerden dolayı iş sarpa sardı. Yani iş iyi niyetle gösterildiği gibi, ‘ben makam aracımı iade ettim, kendi aracımla gidiyorum’ değil. Burası Yalova, herkes kimin ne yaptığını biliyor. İnsanları kandırmaya çalışmasınlar” dedi.  

‘5 yıl önce makam aracı vardı’..

Bir belediye başkanının makam aracının olması gerektiğini belirten Bağatar, “Yalova Belediyesi burada iyi bir şey yapmış, itibar kazanmış gibi görünüyor ama bence itibarını kaybetmiştir. Madem öyle parasını ödeseydiniz adamın, makam aracını kullansaydınız. Bir belediye başkanının makam aracı olması gayet normal bir şey. Esasında olmaması daha büyük sıkıntı. Geçtiğimiz 5 yıl bizim belediye başkanımızda makam aracı vardı, bunu kimse yadırgamadı, önemli olan konuları şeffaflığı ile paylaşmak. Vatandaşı kandırmanın hiçbir alemi yok” şekline konuştu.

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık