‘Şark kurnazlığı yapılıyor’

Bağatar, YESOB’un eleştirilerine cevap verdi..

 

 

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne kiralanan Karizma İş Merkezi 3. katta bulunan işyerleri ile ilgili olarak kamuoyunda meydana gelen bilgi kirliliğine, “Tiyatro sergileniyor” dedi.

 

..”YESOB Başkanı Sayın Hüseyin Çetin’i aradım ve konuyu müzakere ettik. Kendilerine, ‘Sayın Başkan bizden kiralama konusunda bir talebiniz oldu ve biz buna ret cevabı verdik mi’ diye sorduğum zaman ‘hayır olmadı, bu bizim kabahatimiz, haklısınız’ dediler.”

 

..”Tüm ricalarımıza rağmen hala şark kurnazlığı yapılarak meclis gündemi son anda tarafımıza ulaştırılmakta ve konuları inceleyerek sağlıklı karar vermek yerine, oldu-bittiye getirilmeye çalışılmaktadır.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, düzenlenen basın toplantısında Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (YESOB) Başkanı Hüseyin Çetin’e cevap verdi. Başkan Bağatar, YESOB’a bağlı işyerleri için kendilerinden uzun süreli kiralama talebinin gelmediğini söyledi.

‘Başkan Çetin’i aradım’..

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Bağatar, “Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne kiralanan Karizma İş Merkezi 3. katta bulunan işyerleri ile ilgili olarak kamuoyunda meydana gelen bilgi kirliliği konusunda bir tiyatro sergilenmeye çalışılıyor. Ben de sizler gibi YESOB’un 10 yıl kiralama talebini meclis toplantısı sonrası öğrenmiş bulunuyorum. Usul gereği talepte bulunan kurum; il başkanı ile irtibata geçer ve talebini bildirir. Bizler de bunu değerlendirir ve bir karara bağlarız. Konuyu öğrendikten sonra ben YESOB Başkanı Sayın Hüseyin Çetin’i aradım ve konuyu müzakere ettik. Daha sonra tüm oda başkanları ile beraber partiye davet ettim ve sohbet ettik. Kendilerine, ‘Sayın Başkan; bizden kiralama konusunda bir talebiniz oldu ve biz buna ret cevabı verdik mi’ diye sorduğum zaman ‘hayır olmadı, bu bizim kabahatimiz, haklısınız’ dediler” ifadelerini kullandı.

‘Şark kurnazlığı yapılıyor’..

Bağatar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Olayın basına taşınma şeklinin esnafa kasıt varmış gibi ve ifadelere göre de ‘bunu yapan bedelini öder’ şeklinde aksettirilmesi bizi derinden üzmüştür. Sayın Başkana bu ifadeleri sorduğumda ‘bir yanlış anlaşılma olmuş, ben bedel derken inşaat bedelini öder’ demiştim diye durumu nazikçe ifade etmiştir. Olayın aslına gelince esas konu şöyledir: Tüm ricalarımıza rağmen hala şark kurnazlığı yapılarak meclis gündemi son anda tarafımıza ulaştırılmakta ve konuları inceleyerek sağlıklı karar vermek yerine oldu-bittiye getirilmeye çalışılmaktadır. Bu yaşanılanlardan sonra YESOB Başkanına sorduk ‘Meclis gündemine bu konunun geleceğinden haberiniz var mıydı, bizi neden aramadınız?’ Aldığımız cevaba şaşırmadık. ‘Hayır, haberimiz yoktu, biz de o sebepten sizi aramadık, haklısınız’ dediler. Şunu belirtmek isteriz, belediye meclisine gelen konularda temel prensibimiz şu şekildedir: Kamu kurumlarından gelen uzun süreli kiralama taleplerini inceliyoruz ve olumlu görüş veriyoruz. Şahıslara ait kiralama talepleri konusunda ise daha hassas düşünerek yapılan her kira sözleşmesinin kendi dönemini kapsaması gerektiği için şahıslara yapılan kiralamalarda dönemsel olarak bir sonraki meclis ve başkanın adına karar verm iyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık