YALOVA DEVLET HASTANESİ’NDE KAPALI KULAK AMELİYATI YAPILDI

 

 

Yalova Devlet Hastanesi’nde ilk defa Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Ertuğrul Kibar tarafından kapalı kulak ameliyatları yapılmaya başlandı.

 

Haber \ Zeynep TAŞTAN

Kulak zarında delik olan, 2-3 yıldır işitme azlığı ve kulak akıntısı sebebiyle hastaneye başvuran hasta, Yalova Devlet Hastanesi’nde ilk kez uygulanan endoskopik timpanoplasti ameliyatıyla sağlığına kavuştu. Kapalı kulak ameliyatı Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ertuğrul Kibar tarafından gerçekleştirildi.

‘İYİLEŞME SÜRECİ AÇIK AMELİYATLARA NAZARAN DAHA HIZLI’..

Kapalı kulak ameliyatı ile ilgili konuşan Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkçı, “Kulak zarının delik olması, tekrarlayan kulak enfeksiyonlarına ve ilerleyen işitme kaybına neden olan rahatsızlıklar için kullanılan cerrahi tedaviler bulunmaktadır. Hastanemizde uygulanmaya başlanan endoskopik timpanoplasti ameliyat tekniği ile dışarıdan kesi yapılmadan kulak zarının onarımı, zarar görmüş kulak kemikçikleri ve işitme kayıpları düzeltilebilmektedir. Bu teknikle ameliyat sonrasında hastalarımızın ağrı problemi ve hastanede kalış süresi ciddi şekilde azalmakta, iyileşme süreci açık ameliyatlara nazaran daha hızlı olmaktadır” dedi.

 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık