‘Üst geçitte sorun ne?’

İYİ Parti il yönetimi, Tonami Meydanı’nda bulunan üst geçitteki çalışmaları inceledi

 

 

Haber / Ebru HASBULAT

 

Geçtiğimiz hafta sonu Tonami Meydanı’ndaki üst geçit Kocaeli’den Bursa’ya olan yönü trafiğe kapatılarak bakım çalışmaları yapıldı. Üst geçidin alt bölümünde ise üst geçidin hizmet vermemesi Dörtyol’da yoğun trafik yaşanmasına neden oldu.

Yalova-Bursa yolundaki üst geçitte yapılan çalışmaları ve sorunun ne olduğunu yerinde görmek ve bilgi almak için İYİ Parti yönetimi üst geçite gitti. İncelemenin ardından konuşan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, “Burada oluşan sorunu gözlemledik. Yapılan üst geçidin taşıyıcı kirişleri karşılıklı olarak taşıyıcı ayaklara oturuyorlar. Taşıyıcı kirişlerin boyutları proje ölçülerinden eksik kalması nedeniyle bağlantı noktalarındaki mesafe aralığı geniş kalmaktadır. Üst taraftan yapılan çalışma ile bu taşıyıcı kirişlerin araları betonla doldurularak yolun üst yüzeyi düzeltiliyor. Ama İzmit yolundan gelen araçlar viraj olan kısma geldiklerinde mesafe kısa olduğundan fren yapmak zorunda kalıyor. Böyle olunca kirişler biraz ileri-geri kayınca bağlantı noktasındaki beton dolguda çökme oluyor. Bizim yapmış olduğumuz incelemede yolda teknik bir mühendislik hatası olabileceği sonucuna vardık. Bu konunun İnşaat Mühendisleri Odası tarafından incelenerek gerekli raporun hazırlanması iyi olacaktır. Bu yapılan çalışma geçici bir çözümdür. Her sene aynı problemle karşılaşılacaktır. Eğitim-öğretimin başladığı, okulların açılacağı trafik yoğunluğunun daha da artacağı günden önce böyle bir çalışmanın yapılması gereklimiydi düşünüyoruz. İzmit istikametinden gerekse Yalova şehir içi trafiği de büyük bir trafik çilesi olarak vatandaşlarımızı mağdur etmektedir.

Ayrıca bu çalışmayı yapan ekip 3 kişiden oluşmakta ve saat 17.00 itibariyle de mesailerine son vermektedirler. Bu kadar hassas ve aciliyeti olan bu bölgede yapılan çalışmalar yetersiz olup gerekli personel ile 3 gün içerisinde bitirilebilirdi. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi ve sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması için bu konuda başta Karayolları olmak üzere ilimizin yöneticilerine gerekli uyarıları yapmış oluyoruz. İYİ Parti olarak her zaman vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alabilmesi için her türlü çalışmayı yapmaktayız.”

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık