Süslüyüz, özgürüz, bisikletliyiz!

Yalovalı kadınlar, Süslü Kadınlar Yalova Bisiklet Turu için 22 Eylül Pazar günü saat 17.00’de 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda buluşuyor

 

Süslü Kadınlar Yalova Bisiklet Turu, 22 Eylül 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek. Renkli görüntülere sahne olması beklenen bisiklet turunun Yalova Temsilcisi Serap Vural, tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Yalova Kent Müzesi arkasında bisikletleri ile bir araya gelecek kadınlar, buradan başlayarak Yürüyen Köşk’e kadar uzanan güzergahta pedal basacaklar. En çılgın, en renkli, en süslü halleri ile bu tura katılacak olan kadınlar yaşama bir kez daha renk katacaklar.

Haber / Ebru HASBULAT

Yılda bir kez Otomobilsiz Kentler Günü‘nde gerçekleşen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bu yıl Eylül ayının üçüncü Pazar günü aralarında Yalova’nın da bulunduğu 120 şehirde eşzamanlı olarak yapılacak. İlki 2013’te İzmir’de gerçekleşen etkinlik, ilerleyen yıllarda İstanbul, Ankara ve Adana gibi pek çok şehrin katılmasıyla birlikte hızla büyüdü, Türkiye genelinde yapılan bir organizasyona dönüştü.

‘Bisikletli kadınlar olarak varız, istediğimiz gibi, istediğimiz zaman yollarda oluruz’ mesajını vererek farkındalık yaratmaya çalışan ve trafikten boğulan ancak başka alternatif olmadığını düşünen insanlara bisikletin de bir ulaşım aracı olduğunu göstermeyi hedefleyen turun başlıca amacı ise bisiklete binen kadın sayısını artırmak. Farklı il ve ilçelerdeki gönüllü kadın katılımcılarla koordineli bir şekilde yürütülen etkinlik, turu kendi şehrinde düzenlemek isteyenler sayesinde geniş bir alana yayılıyor. Bu yıl da Eylül ayının üçüncü Pazar günü gerçekleşecek olan tura katılım için herhangi bir kayıt ya da başvuru yapmak gerekmiyor.

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI..
Her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne olması beklenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu için Yalova’da tüm hazırlıklar tamamlandı. Süslü Kadınlar Yalova Temsilcisi Serap Vural, 22 Eylül 2019 Pazar günü saat 17.00’de yapılacak bisiklet turu için yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek Yalova’daki tüm kadınları etkinliğe davet etti.

SERAP VURAL’DAN TÜM KADINLARA DAVET..

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Yalova Temsilcisi Serap Vural, 81 ille eş zamanlı olarak Yalova’da da yapılacak etkinlik ile ilgili şu bilgileri verdi: “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliği, ilk kez 2013 yılında İzmir’de ‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne dikkat çekmek için yapıldı. Bu etkinlik Sema Gür tarafından Facebook etkinliği olarak açıldı ve kulaktan kulağa dolaşarak birçok kadına ulaştırıldı, bisiklet turuna tam 300 kadın katıldı. Kadınlar en güzel kıyafetlerini giyerek, bisikletlerini çiçeklerle ve kurdelelerle süsleyerek şehir merkezinde toplandı ve birlikte yavaş bir tempoda 3 km. pedal çevirdikten sonra ‘şehirlerde egzoz kokusu yerine parfüm kokusu olsun’ konulu basın açıklamasını yaptılar. O günden sonra çığ gibi büyüyerek bu günlere kadar ulaşıldı. Her yıl artan sayıda kadının katılımı ile birlikte bu etkinlik bir kadın hareketine dönüştü. Bu yıl da 81 ille aynı anda Yalova’da da hep birlikte pedal basacağız. 22 Eylül 2019 Pazar günü saat 17.00’de başlayacak etkinlikte Yalova Kent Müzesi arkasında bisikletleri ile bir araya gelecek kadınlar, buradan başlayarak Yürüyen Köşk’e kadar pedal basacaklar. En çılgın, en renkli, en süslü halleri ile bu tura katılacak olan kadınlar, yaşama bir kez daha renk katacaklar.”

Serap Vural, “Tur için hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm kadınlarımızı bisikletleri ile bu tura katılmaya davet ediyorum. Bisikletlerinizi alıp gelin ve tüm zamanların en kalabalık turunu birlikte gerçekleştirelim” dedi.

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık