YALOVA ARTIK ÇOK ‘İSTEK’Lİ

 

 

İSTEK Yalova Okulları Lansmanı, Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde İSTEKLİ velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

 

Haber / Büşra GÜNDÜZ

 

İSTEK Yalova Okulları Lansmanı; İSTEK Vakfı Genel Müdürü Ali İhsan Yazgan, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Arıtürk, Hukuk Müşaviri Oğuzcan Bahar, Öğrenci ve Veli İlişkileri Koordinatörü Nazlı Reyhan Ertur, Yabancı Diller Direktörü İpek Bulduk Cooley, Eğitim Koordinatörü Serap Parmaksızoğlu, Sınav Hazırlık Koordinatörü Mustafa Yazıcıoğlu, İstek Acıbadem Okulları Pyp Koordinatörü Sevil Kayıkçı Moore, İSTEK Acıbadem Kampüs Müdürü Özgür Yöntem, Yalova İl Milli Eğitim camiası üyeleri ve çok sayıda velinin katılımıyla gerçekleşti.

İSTEK Vakfı Yabancı Diller Direktörü İpek Bulduk Cooley,  İstek Acıbadem Okulları Pyp Koordinatörü Sevil Kayıkçı Moore,  İSTEK Vakfı Sınav Hazırlık Koordinatörü Mustafa Yazıcıoğlu'nun İSTEK Okulları'nın tanıtımını yaptıkları sunumlarıyla başlayan İSTEK Yalova Okulları Lansmanı İSTEK Yalova Okulları Kurucu Müdürü Mesut Acar'ın konuşmasıyla devam etti.

‘ÖNCE İNSAN, KENDİNE GÜVENEN İNSAN’..

İSTEK Yalova Okulları Kurucusu Mesut Acar, 2008 yılından bu yana eğitimde, akademik ve sportif alanda Türkiye'de ve Yalova'da bir marka olan kurumumuzun, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında İSTEK Yalova Okulları olarak ‘Önce insan, kendine güvenen insan’ sloganıyla yoluna devam edeceklerini belirtti.

‘11 YILDA 60 TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ’..

Acar, “Eğitimde 11 yılı tamamladık. 11 yılın içerisinde 2008’den beri pek çok başarıya imza attık. Yalova’da başarı anlamında bir numaralı okuluz. Üniversiteye pek çok öğrenci yerleştirdik. 2019 sınavında Türkiye birinciliği elde ettik. Bir, iki yanlış yapan öğrencilerimiz oldu. Okul ortalama sınav sonuçlarına göre yine 8. sınıflarda ilde en başarılı okul olarak bir başarı elde ettik. 2008’den bu yana TEOG zamanında 6., 7. ve 8. sınıfta üç yıl peş peşe birinci olanları da sayarsak, 60 Türkiye birinciliği elde ettik. 11 yılda 60 Türkiye birinciliği. Aynası iştir kişiliğin diyerek devam ettik. Sınav ortalamalarına göre Yalova’da en başarılı kurum olarak yola devam ediyoruz” dedi.

‘YENİ BİNA DEPREME DAYANIKLI’..

Acar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni binamız için biraz geç kaldık ama yolun yarısından çoğunu geçtik. Geç kalmamızın temel sebeplerinden biri kurumumuzun temel felsefesi ‘başarı ve güvenin’ adresi olması. Güven çok kolay elde edilen iki heceli bir kelime olmasına rağmen çok uzun ve meşakkatli sürelerle elde edilebilen bir sonuç. Eylemin temel sebebi Türkiye’de deprem yönetmeliğini yazan Prof. Dr. Alper İlki’nin projemizi çizmiş olması. Dolayısı ile yeni binamızın bize söylenen teknik rapor halinde hazırlanan, isteyen herkese gösterebileceğimiz 9,1 şiddetindeki bir depreme dayanacağı yönünde bir çalışma yaptık. Bizim hem kişisel olarak hem de kurumsal olarak hayatta en çok saygı duyduğumuz şey emektir. Emek saygı duyulması gereken en önemli uğraşlardan biridir. Sizlere vereceğimiz söz çok net. Samimiyetle çocuklarınız için emek harcayacağız. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Bu manada kurumumuza güvendiğiniz, bizlere inandığınız, bizlerle yola devam ettiğiniz, bizlerle aynı yolu yürüdüğünüz için teşekkür ediyorum.”

Program, 2019-2020 eğitim öğretim yılının yeni öğretmen kadrosunun tanıtımıyla sona erdi.

İSTEK VAKFI..

1985 yılında Bedrettin Dalan tarafından kurulan İSTEK Vakfı’nın amacı, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş ve girişimci nesiller yetiştiriyor. Bugün anaokulundan üniversiteye uzanan bir eğitim zincirine sahip İSTEK Vakfı, 13 anaokulu, 13 ilkokul, 13 ortaokul, 12 lise, 8 fen lisesi ve Yeditepe Üniversitesi ile ülkemizin geleceğine yön veren kurumlar arasında yer alıyor.

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık