‘4 yıllığına kiralamak abesle iştigaldir’

 

Yalova Esnaf Odaları Birliği’ne (YESOB) Yalova Belediyesi tarafından tahsis edilen ve daha sonra kiralama yoluna gidilen Karizma İş Merkezi’nin 3. katındaki bölüm hakkında Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç açıklama yaptı.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Yalova Belediyesi Eylül ayı birleşiminde yer alan ve AK Partili Meclis üyelerinin oy çokluğuyla geçen maddede Karizma İş Merkezi’nin 3. katındaki bölüm YESOB’a 4 yıllığına kiralandı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, “Burasının esnafımıza en azından 10 yıllığına kiralanması uygundur” dedi.

Daha önce Yalova Belediyesi tarafından buranın YESOB’a 20 yıllığına tahsis edildiğini belirten Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Güleç, “Esnaf Odaları Birliği’ne Karizma İş Merkezi’nde önceden 20 yıllığına tahsis etmiş olduğumuz yerin tahsisinin mümkün olmadığı ve burada kiralamanın yapılması gerektiği bize bildirildi. Biz de bu konuyu meclise getirdik. Biz her zaman esnafımızın yanında olduk. Burasının esnafımıza en azından 10 yıllığına kiralanmasının uygun olması görüşünü savunduk ve savunuyoruz. Sonrasında bir 10 yıl daha kiralanabilir gibi bir öneride sunduk. Kaldı ki bu kat aslında tamamen birliğindir ve Yalova’ya hizmet etmektedirler. Burasını 4 yıllığına kiralamak abesle iştigaldir. Üstelik biz 20 yıllığına burayı tahsis ederken AK Partili meclis üyelerinin de oylarıyla verdik. Şimdi ise geçmişte vermiş oldukları kararı yok sayarak 4 yıllığına kiralanması için el kaldırıp oy verdiler. AK Partili meclis üyelerinin kararının takdirini de esnafımıza ve Yalova halkına bırakıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık