Yozgat’ta Yalovalı bir genç elçi

 

 

Yalovalı genç Fatih Yıldız, Yozgat Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yozgat’ın Genç Elçileri, Yozgat’ta 3 gün’ projesine katılarak ilimizi temsil etti.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Yozgat Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yozgat’ın Genç Elçileri, Yozgat’ta 3 gün’ projesine ilimizi temsilen Fatih Yıldız katıldı. Proje kapsamında 81 ilden gelen gençler Yozgat’ı yakından tanıma fırsatı buldular. Projenin kapanış toplantısına Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ katıldı.

‘HAYALLERİNİZİN PEŞİNDE KOŞUN’..

Programda konuşan Milletvekili Başer, gençlere hayallerinin peşinde koşma tavsiyesinde bulundu. Başer, “Türkiye’nin tüm renkleri burada. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle, ırkıyla, rengiyle, düşüncesi ile beraber Yozgat o manada Türkiye’nin çimentosu olduğunu bir kez daha göstermiş oldu”  dedi.

‘BURASI SİZİN EVİNİZ’..

Rektör Prof. Dr. Karadağ, Yozgat’a gelen gençlerin burada bir evleri olduğunu söyledi.

Karadağ, “Biz her zaman sizleri bekleriz. 30 yıllık bir üniversitesiyiz. Genç ve dinamik akademik bir kadromuz var. Bölgesine katık sunmuş ve sunacak bir üniversiteyiz. Üniversitemizi marka haline getirmek istiyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Böyle bir projeyi hayata geçirmek gibi düşüncelerinin her zaman olduğunu ifade eden Köse, “Biz sizleri hep kültür elçimiz olarak gördük. Hem Yozgat’ımızın tanıtımına hem de tanıtımına faydalı olacağına inandığımız bir projemiz. İller arasında kaynaşmanın, birliğinin daha da sıklaştırdığı için böyle programları önemsiyoruz. İnşallah program amacına ulaşacak ve tüm Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ..

Yalova’dan Yozgat projesine katılan Fatih Yıldız, ilimizi temsil ederek 81 ilden gelenlerle bir arada olup Yalova’nın tanıtımına katkıda bulundu. Yıldız, Yozgat projesine destek veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a, İl Kültür Turizm Müdürü Şeref Tali’ye, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan’a teşekkür etti.

 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık