'HAFIZLARA HİZMET ETMEKTEN MEMNUNUM'

 

 

 

Kadıköy Adalı Hafız Ahmet Hızal Yatılı Erkek Kursu bahçesinde her yıl düzenlenen mevlit programının 13.sü, Kuran Kursu'nun Hamisi ve Kurucusu Hayırsever Reşat Sözen'in evinde düzenlendi..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Kadıköy Adalı Hafız Ahmet Hızal Yatılı Erkek Kursu bahçesinde her yıl düzenlenen Kur'an programının 13.sü, Kuran Kursu'nun Hamisi ve Kurucusu Hayırsever Reşat Sözen'in evinde düzenlendi. Her yıl yapılan mevlit programına AK Parti Yalova eski Milletvekili Temel Coşkun, Yalova İl Müftüsü Cemal Cevdet Çıkrık, Mevlidhan Amir Ateş, Sakarya Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu başta olmak üzere çok sayıda hafız, ilahiyatçı ve vatandaş katıldı.

DÜNYA BİRİNCİSİ ALİ TEL GÖNÜLLERİN PASINI SİLDİ..

Program, dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincisi Hafız Ali Tel'in okuduğu Kur 'an ziyafeti ile başladı. Daha sonra ise Mürşit Kavurmacı ve ilahi grubu sahne alarak ilahi ve kaside okudular. İlahi grubuna daha sonra Türkiye'nin tanınmış mevlidhanlarından Amir Ateş ve Kadir Konya eşlik ederek mana ve duygu yüklü ilahiler okudular.

'HAFIZLARA HİZMET ETMEKTEN MEMNUNUM'..

Daha sonra sahneye gelen Adalı Hafız Ahmet Hızal'ın damadı da olan hayırsever Reşat Sözen yaptığı konuşmada, "Davetimize gelen herkese çok teşekkür ederim. Rabbime de hamd ediyorum. Adalı Hafız Kuran Kursu'nun hafızlarına hizmet etmekten, onlara su taşımaktan dolayı çok memnunum. 13 yıl önce başladığımız bu görevde yetiştirdiğimiz hafızlarımız Türkiye'nin değişik yerlerinde görev yapıyorlar. Şimdi de bu hafızlık yapan mevcut öğrencilerimize -meleklere- hizmet etmekten çok mutluyuz" ifadelerine yer verdi. Program daha sonra konuşmaların ardından ikram ile sona erdi.

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık