YALOVA’YA 3 MİLYON TL’LİK YATIRIM

 

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova'ya yeni bir soluk ve heyecan getiren Deniz Kaya Turizm, Taşköprü Altınkum Mevkii'nde off-road tutkunlarını bekliyor. ATV, UTV ve jiplerle açıldığı günden bu yana 35 farklı ülkeden misafirlerini ağırlayan Deniz Kaya Turizm, Yalova'nın istihdamına da önemli bir katkı sunuyor.

'Güvenlik tedbirlerimizi alıyoruz'..

Yalova'da böyle bir eksikliğin farkında olduklarını ve böyle bir işe giriştiklerini söyleyen İşletmeci Deniz Kaya, "Yalova, yabancı turistlere açık bir yer. Bizimi anlaşmalı firmalarımız var. Firmalardan gelen misafirlerimize ATV, UTV ve jip gibi araçlarla safari turları düzenliyoruz. Günlük ortalama bin ve üzeri yabancı turisti burada ağırlıyoruz. 90 tane ATV aracımız, 2 tane UTV aracımız ve 8 tane jipimiz ile birlikte hizmet sunuyoruz. Herkes istediği araca biniyor. Gelen misafirlerimiz kesinlikle kendi başına çıkmıyor. Önde, arkada ve yanda eskortlarımız oluyor. En önemli önceliğimiz güvenlik tedbirlerimiz. Araçları kullanan ve yanında oturan her müşteriye kask veriyoruz. Zaten bütün araçlarımız plakalı ve ruhsatlıdır. Bu şirkette resmi olmayan hiçbir şey yoktur. Araçlarımızın hepsi sigortalıdır. Gelen misafirlerimizi de zaten o gün için sigortalıyoruz. Şu ana kadar herhangi bir kaza ve benzeri şeyler olmadı. Olursa da sigorta şirketimiz her türlü masrafı karşılıyor" dedi.

'10 kilometrelik parkur'..

"Parkurumuz Taşköprü Kaya Petrol arkasında başlıyor; Altınkum Sahili'ne kadar devam ediyor" diyen Kaya, "Gidiş-geliş bu parkur 10 km. Bu parkurun her türlü izinleri alındı.  TURSAB belgelerimizin hepsi tamam. Türkiye'de bu büyüklükte resmi olarak bu işi yapan yok. Bu şirkette 50 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu Yalova için önemli bir rakam. Aynı zamanda buraya gelen turistler, şehir merkezine de uğruyorlar. Bu da Yalova'ya dev katkı demek. Her gün ortalama bin turisti burada ağırlıyoruz. 35 farklı ülkeden buraya gelenler oldu. Japonlar, İngilizler, Ruslar dahil; daha çok Arap turist ağırlıklı misafirlerimize hizmet verdik. Deniz Kaya Turizm'in Yalova'ya hem istihdam hem de turizmi açısından büyük katkısı oluyor. Ayrıca bu parkur Türkiye'nin sayılı parkurlarından biridir. Yabancı turistler sayesinde ülkeye para girişi de oluyor. Bu parkur sayesinde, istihdam olan kişi sayısı çok fazla. Burada 50 tane bacasız fabrika var" ifadelerine yer verdi.

'İstihdama dev katkı'..

Şirkette şu anda 50 kişinin istihdam edildiğini ve ilerleyen zamanlarda bu sayının daha da artacağını söyleyen Kaya, "Yalova'ya geldiğimizde ne katabiliriz diye düşünerek bu yola çıktık. Yerel halka istihdam sağlayıp; ülkeye döviz kazandırıyoruz. Yalova'nın tanıtımına da katkı sağlıyoruz. İlerleyen zamanlarda da şirket olarak Yalova'nın yeşilliğini, dağını, bayırı gezdireceğiz. Allah'ın izniyle ilk adımımızı attık. Tabii bu parkurun deniz kenarında olması da başka bir avantaj. Türkiye'de birkaç yerde deniz kenarında off road yapan var fakat resmi olarak yapan yok.  Bu parkur sadece yaz dönemi için kullanılmıyor. Kış dönemi için de kullanan çok fazla. Yağmur-kar yağarken bu işin tutkunları var.  Biz, Yalova'dan her türlü desteği bekliyoruz. Yalova'nın tanıtılması için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bize destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz" dedi.

 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık