KORUYUCU AİLE SICAK BİR YUVA OLUYOR

 

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Koruyucu Aile’ hizmeti kapsamında Yalova’da 26 tane koruyucu aile bulunuyor.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sürdürülen ‘Koruyucu Aile’ hizmeti devam ediyor. Koruyucu aile hizmeti kapsamında Yalova’da 26 aile dezavantajlı çocuklara sıcak bir yuva oldu. 

‘Dezavantajlı çocuklara aile ortamı’..

Koruyucu Aile hizmeti ile ilgili bilgiler veren İl Müdürü Faruk Uysal, “Toplumun risk altında olan bireylerine yönelik uzun yıllardır hizmet veren Genel Müdürlüğümüz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çatısı altında geleceğimiz olan çocuklarımızın aile ortamında, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak üzere,  köklü geçmişimizin kazandırdığı deneyim ile çalışmalarını sürdürmektedir. Sosyal ve ekonomik yoksunluk içinde olan kişi ve ailelerin çocuklarının ailesi ya da yakınları tarafından bakılıp eğitimlerinin sağlanmasına yönelik olarak sosyal ve ekonomik destek hizmetleri verilmektedir. Sosyal ve ekonomik destek hizmeti ile kendi ailesi yanında yetişme imkanı bulunmayan çocuklarımızın da aile ortamlarında korunmalarını sağlayan Koruyucu Aile hizmetimiz bulunmaktadır” dedi.

‘En iyi şekilde hizmet’..

Çocuğun yararı gözetilerek çalışmalar yapıldığını kaydeden Uysal, “ Küçücük omuzlarıyla ağır duygusal yükleri taşımaya çalışan çocuklarımızın yeniden örselenmelerini engelleyen önlemler alarak uygulamaya, çocuk haklarının hizmetlerimiz kapsamında da uygulanmasını takip etmeye, çocuğa verilen hizmetin ilişkili olduğu diğer alanlarda da işbirliği yapılmasını sağlayan koordinasyonu kurmaya, hizmetin tüm taraflarının kendileri açısından düşündükleri taleplerini, çocuk hakları kapsamında değerlendirmelerini sağlamaya, çocuklarımızın sıcak aile ortamlarında kendilerine güvenli ve başarılı bireyler olarak, toplumla iç içe büyümelerini destekleyici tedbirler almaya, manevi ve milli değerleri gözeten, bilimsel veriye dayalı ve gelişmeleri takip eden hizmet sunumunu sürdürmeye öncelikle özen göstermekteyiz. Bakanlığımızın çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek görevi kapsamında Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak gerekli önleyici ve telafi edici mekanizmaları da içeren işleyişi yapılandırarak, Koruyucu Aile hizmetini en iyi şekilde sunmak ve koordine etmek amacındayız” ifadelerini kullandı.
 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık