İLK TEZGAHLAR 1 EYLÜL’DE KURULACAK

Üretici Köylü Pazarı, Adnan Menderes Mahallesi’nde açılıyor

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın destekleriyle, Adnan Menderes Mahallesi’nde bulunan Adnan Menderes Nedret Ayaz Kapalı Pazaryeri’nde direk üreticiden, tüketiciye hizmet edecek olan yaş sebze ve meyve pazarı kurulacak.

Yalova ve Çiftlikköy Ziraat Odası Başkanları Şaban Birol Beşli ve Mehmet Anaçardı’yı makamında kabul eden Başkan Salman, yeni kurulacak olan pazarın 1 Eylül Pazar günü hizmete başlayacağının müjdesini verdi.

‘1 EYLÜL PAZAR GÜNÜ HİZMETE BAŞLAYACAK’..

Her ne koşulda olursa olsun üreticinin yanında olduklarını belirten Başkan Salman, “Ziraat Odası Başkanlarımızın girişimleri sonuncunda bizimde desteğimizle Adnan Menderes Nedret Ayaz Kapalı Pazaryeri’nde bundan böyle her Pazar günü üreticiden, tüketiciye taze bir şekilde ulaşacak olan yaş sebze ve meyve pazarını faaliyete geçireceğiz. İlk tezgahlar ise 1 Eylül Pazar günü kurulacak. Kurulacak olan bu pazarla birlikte hem üreticimiz kendi imkanları ve emekleriyle üretmiş olduğu mallarını tüketiciyle buluşturmuş olacak. Vatandaşlarımız da köylümüzün üretmiş olduğu bu yaş ve sebzeleri taze bir şekilde almış olacaklar. Burada emeği olan her iki Oda Başkanımız Şaban Birol Beşli’ye ve Mehmet Anaçardı’ya teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

‘ÜRETİCİ BELGESİ ŞART’..

Üreticinin mahsulünü artık rahat bir şekilde tüketiciyle buluşturacağını söyleyen Beşli, “Yalova Belediyesi ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde artık üreticimiz merkez pazaryerinde olduğu gibi Adnan Menderes Nedret Ayaz Kapalı Pazaryeri’nde de kendi mahsullerini tüketiciye taze bir şekilde sunma imkanı bulacaklar. Pazarda ürettikleri mahsullerini satmak isteyen üreticilerimizin ellerinde üretici belgesi olması şartı bulunmaktadır. Şayet bu belge yoksa ve almak isterlerse, Armutlu’dan Yalova’ya kadar bölge Yalova Ziraat Odası’na, Kaytazdere’den, Çiftlikköy’e kadar olan üreticilerimiz ise Çiftlikköy Ziraat Odası’na başvurabilirler”şeklinde konuştu.

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık