‘Tarım ve İnsan’ 61 fotoğraf karesine sığdı

 

 

10. ‘Tarım ve İnsan’ konulu fotoğraf sergisi ziyarete açıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı, 2019 yılının fotoğraf temasını ‘Su’ olarak belirledi. Serginin açılış kurdelesini kesen Vali Erol ve beraberindekiler,  fotoğrafları yakından incelediler.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca geleneksel hale getirilen 10. ‘Tarım ve İnsan’ konulu fotoğraf sergisi ziyarete açıldı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen fotoğraf sergisine; Vali Muammer Erol, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, İl Jandarma Alay Komutanı Ali Gemalmaz, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve fotoğrafseverler katıldı.

61 adet fotoğraf karesi..

Sergi öncesi bir konuşma yapan Tarım ve Orman İl Müdür Vekili İrfan Sakinci, “Bakanlığımız toprağın, ormanın, suyun ve tarımın önemi konusunda sosyal, bireysel duyarlılığın pekişmesini amaçlayarak, geleceğe günümüzün tarım kayıtlarını sunabileceği bir fotoğraf yarışması düzenledi. Yıllar içinde de bu gelenekselleşti. Ülkemizin dört bir yanından emekle hazırlanmış bu fotoğraflar ziyarete açıldı. 2018 yılında düzenlenmiş yarışmaya ait fotoğraflar 2019 yılı içerisinde bir takvim çerçevesinde 81 ilimizde sergilenecek. İlimize Bursa’dan getirilmiş fotoğrafları, sergi sonrası Balıkesir’e göndereceğiz. Bugün yarışma fotoğraflarında 61 adet, ‘Tarım ve İnsan’ konusu işlendi. 2019 yılının fotoğraf konusu ise ‘Su’ olarak belirlendi. Müracaatlar hala devam etmektedir” dedi.

Konuşmanın ardından Vali Erol ve beraberindekiler, açılış kurdelesini keserek fotoğrafları yakından incelediler.

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık