ÖLÜM YOLU OLMASIN!

 

 

Trafik kazalarına “dur” demek için eylem yapan Koru halkı:

‘Işık ve hız sınırlandırması istiyoruz’

 

Koru Beldesi’nde Seralar mevkiindeki son bir haftadır meydana gelen trafik kazaları sonucu ölümlerle sıkça gündeme gelen Yalova-Armutlu karayolu, bu kez bir eyleme sahne oldu. Belde halkı yolu trafiğe kapatarak, basın açıklaması yaptı.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Yalova-Armutlu karayolunun Çınarcık ilçesi Koru beldesi Seralar mevkiinde bir haftada yaşanan trafik kazalarında 2 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu belde sakinleri yolu trafiğe kapatarak bir süre eylem yaptılar. Trafiği durdurarak yolun girişine pankart asan belde halkı, Yalova Valisi Muammer Erol’dan ve Karayolları Bursa Bölge Müdürlüğü’nden kesin çözüm bulunmasını istedi.

‘ÖLÜM YOLU OLMASIN’..

Geçtiğimiz hafta meydana gelen kazada babası Osman Çınarcıklı’yı kaybeden Timur Çınarcıklı, “Bu yolun ölüm yolu olmasını istemiyoruz. Yolda gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz. 3 günde 2 kaza meydana geldi. Ben de babamı burada yaşanan kazada kaybettim.  Yaya geçidi, ışık ve hız sınırlaması istiyoruz” diye konuştu.

HIZ SINIRLANDIRICI İSTEDİLER..

Koru beldesinde çiçekçilik yapan Oktay Akgün, “Biz burada başka canların yanmasını istemiyoruz. Biz yasalar çerçevesinde bu yola hız sınırlandırıcı istiyoruz. Yalova Valisi Muammer Erol’dan ve Karayolları Bursa Bölge Müdürlüğü’nden rica ediyoruz, bu yolda nasıl bir tedbir alacaklarsa alsınlar. Biz burada başka can kaybetmek istiyoruz” dedi.

‘SESİMİZİ İLGİLİLERE DUYURMAK İSTİYORUZ’..

Yolun çiftçiler tarafından kullanıldığını söyleyen Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, “Burası tarım bölgesi. Burada sürekli hareketlilik var. Bölge halkı ürettiklerini taşımak zorunda. Bu yolda korkunç bir hareketlilik var. Araçlar da çok hız yapıyor. Bu yola hız sınırlanmasının bir an önce getirilmesini istiyoruz. Vatandaşlar artık yeter diyor. Biz burada yolu trafiğe kapatmak değil sadece sesimizi ilgililere duyurmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık