‘EĞİTİMDE İLKLERİN ÖNCÜSÜ OLDUK’

 

 

 

Yalova Doğa Koleji ailesi, 2019- 2020 eğitim yılına 'Merhaba' demek üzere bir araya geldi..

 

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Doğa Koleji, 2019- 2020 eğitim yılına “Merhaba” demek üzere öğretmenler ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Karaca Kafe’de düzenlenen programda Yalova Doğa Koleji’nin geçmiş ve gelecek dönemi değerlendirildi.

‘Eğitim sektöründe 20. yılımız’..

Programda bir açılış konuşması yapan Doğa Koleji Kurucu Temsilcisi Oktay Çolak, şunları söyledi: “Yalova’da eğitim bayrağını en üste taşıyacağımızı söylediğimizin üzerinden tam 5 yıl geçti. 5 yıl önce Doğa markası Yalova’da bir araya geldiğinde demiştim ki, kurucular ve öğretmen arkadaşlarımız mutfakta çok iyi işler yapacağız. Yalova’yı hak ettiği yere getireceğiz demiştim. Şükürler olsun ki, verdiğimiz sözü tutmanın gururunu yaşıyorum. Yalova’da 8’nci sınıflarda iki tane Türkiye birincisi çıkartan Doğa Kolejimizi ve üniversite hazırlık sınavında Türkiye birincisi çıkartan, 80 soruda 80 net yapan öğrencimizi, velilerimizi ve öğretmen arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Sektörde 1999 yılından beri bulunuyoruz. Yalova’da eğitim sektöründe 20. yılımızı çalışıyoruz. Dershanecilik sektöründen geldik, dershanecilik sektöründe de biz bu işin ilklerini yapacağız dedik ve ilklerin öncüsü olduk. Yalova Doğa Okulları kurulmadan önce Yalova’ya 20 yıl boyunca özel okulu yatırımı yapılmamıştı. 2014- 2015 yıllarında Doğa Koleji kuruluncaya kadar Yalova’da bir özel okul yatırımı yoktu. Bizler bu yatırımı yaptıktan sonra Yalova’nın eğitimine, fiziki ortamına, vizyonuna inanılmaz değerler kazandırdık. Bizden sonra her yıl bir özel okul açıldı. Bu demek oluyor ki; Yalova’da eğitimin önünü açtık, doğru bir hamle yaptık. Biz bu sektörde olduğumuz sürece, sektörün ilklerini Yalova Doğa Okulları yapacak dedik. Bizler sektörün içerisinde olduğumuz müddetçe daima doğruları ve gerçekleri yapacağız. Öğretmenimizin ve çalışanımızın hakkını yemeden bir eğitim programı içerisinde olduk. Biz bu süreci çok iyi planladık. Türkiye birincileri çıkaran okulumuzla ilkleri yaşatmaya devam edeceğiz. Yalova hak ettiği yere geldi. Hiç enerjimizi kaybetmeden veli iletişimimiz, öğretmenlerimiz ve sahadaki tüm bürokrasiyle hep işbirliği içerisinde olduk. Yalova’da eğitimin vizyonunu bizler belirlemeye devam edeceğiz.”

‘Hayalleri büyüten öğretmenler’..

Eğitimin ciddi bir iş olduğunu söyleyen Doğa Koleji Genel Müdürü İlknur Şahin ise, “Yapabileceklerimizin sınırını, neler yapabileceklerimizi bence bir ekip olarak herkese gösterdik.  Çok ayırt edilmiş, seçilmiş öğrenciler değildi. Doğa Okullarına katılmak isteyen ve öğretmenlerimizin emekleriyle bulundukları yerden çok iyi yerlere çıkardığınız çocuklardı. Elbette ki başarılıydılar, elbette ki çalışkandılar. Ancak onların bu davranışı geliştiren, hayallerini büyüten, kendileriyle ilgili yapmak istediklerini onlara en iyi anlatan öğretmen arkadaşlarımdı” dedi.

Konuşmanın ardından günün anısına pasta kesildi. Ortaokul, lise ve Genel Müdür İlknur Şahin’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık