‘Engellilerin adını kullanmayın!’

 

 

Yeni Yaşam Engeliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, engellilerin adını kullanarak satış yapan ticaret şebekelerine karşı vatandaşların uyanık olması gerektiğini söyledi.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, ticaret şebekelerinin engellilerin ismini kullanarak satış yaptığını ve vatandaşların iyi niyetini suiistimal ettiklerini söyledi. Dondurmacı, “Engelliler yararına satış yapan hiçbir şahıstan bir şey almayın” dedi. Vatandaşların mağduriyet yaşadığını belirten Dondurmacı, “İnsanların vicdanlarıyla oynayan bu suç şebekeleri ellerinde dergi, kalem gibi ürünleri pazarlayarak engelli dernekleri adına satış yaptıklarını söylüyorlar. Ellerinde yeterli evrakların ve izinlerin olduğunu ifade ediyorlar, ancak bir belge çıkarıp üzerine kaşe vurmak çok kolay bir şey. Engeliler adına duygu sömürüsü yapıp, şirketler kazanıyor” şeklinde konuştu.   

‘Hemen polisi arayın’..

Dolandırıcıların, özellikle belirli gün ve haftaları takip edip, elindeki ürünleri duygu sömürüsü ile sattıklarını kaydeden Dondurmacı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dergiyi şirket basıyor, öğrenciler satıyor. Bu satışlardan elde edilen hiçbir gelir bugüne kadar derneğimize bağışlanmamıştır. Bunları yapan bir ticaret şebekesidir. Yalovalı vatandaşlarımız bu konuda uyanık olmalılar. Bağış yapmak isteyen derneklere bağışını yapsın ve makbuzunu alsın. Özellikle Valilikten, emniyet yetkililerinden destek bekliyoruz. Bizler böyle bir durumla karşılaşınca hemen polisi arıyoruz. Vatandaşlara ricam, onlarda polise haber versinler. Bu şirketler civar illerden geliyorlar. Engelli vatandaşlarımızda bu konuda şikayetçi. Çünkü engelli vatandaşımızı dilenci topluluğu gibi lanse ediyorlar. Bizler engellilerin dilenmesine de karşıyız. Devletimiz her engelliye bir yardım yapıyor. Öte yandan engelini kullanıp, dilenen birçok kişi var. Bizim dilenen engelliye de kapımız kapalı.” 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık