MUCİZE OKUL

HEM YETİŞTİRİYORLAR HEM PİŞİRİYORLAR

 

Yalova'da yeni faaliyete giren Özel Mucize Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi, engelli öğrencilere farklı olanaklar sunuyor..

 

.."Bahçedeki ürünlerin hasat zamanı geldiği zaman öğrencilerimizle beraber uygulama sınıfında pişirme işlemini hep beraber yapıyoruz. Bahçede tavuğumuz ve keçilerimiz de var. Öğrencilerimize organik yumurtadan yedirip, organik keçi sütünden içiriyoruz."

 

Haber/ Zeynep TAŞTAN

Yalova'da yeni faaliyete giren Özel Mucize Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi, engelli öğrencilere farklı olanaklar sunuyor. Adnan Menderes Mahallesi Kalem Sokak içerisinde bulunan okul bahçesinde birbirinden farklı organik ürünler yetiştiriliyor. Hasat zamanı geldiğinde ise bahçede yetiştirilen ürünleri öğrenciler uygulamalı olarak pişiriyor.

'Hem eğleniyoruz hem öğretiyoruz'..

Özel Mucize Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Mehmet Selim Durur, özel eğitime farklı bir soluk getirdiklerini söyledi. Bu öğrencilere gösterilmesi gereken ilgi ve alakanın fazla olması gerektiğini söyleyen Durur, "Merkezimizde özel öğrenme güçlüğü, yaygın gelişimsel bozukluk, otistik dil ve konuşma bozukluğu, zihinsel engelliler ile fiziksel engelliler bölümleriyle hizmet veriyoruz. Hangi kategori olursa olsun ilgi ve alakayı hiçbir zaman kesmiyoruz. 7 uzman kadromuz ile birlikte öğrencilerimizle beraber eğleniyoruz hem de öğretiyoruz. Merkezimiz 500 öğrenci kapasiteli. Haftada 2, ayda ise 8 saat eğitim veriyoruz" dedi.

'Bahçede yetiştiriyorlar sonra da pişiriyorlar'..

Okulun bahçesinin geniş olduğunu ve bin bir çeşit meyve ve sebzenin olduğunu söyleyen Durur, "Bahçede yetiştirdiğimiz her ürün organik standartlara göre yetiştiriliyor. Hiçbir ilaç kullanılmıyor. Organik hünnap, üzüm, incir, kiraz, limon, greyfurt, mandalina, armut, mısır, kavun karpuz, ayçiçeği gibi meyvelerimiz bulunuyor. Salatalık, domates, kabak, lahana, patlıcan ve biber gibi de sebzelerimiz de var. Bahçedeki ürünlerin hasat zamanı geldiği zaman öğrencilerimizle beraber uygulama sınıfında pişirme işlemini hep beraber yapıyoruz. Bahçede tavuğumuz ve keçilerimiz de var. Öğrencilerimize organik yumurtadan yedirip, organik keçi sütünden içiriyoruz" diye konuştu.

 

 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık