Sermayecik Köyü ikinci göletine kavuşuyor

 

 

İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Sermayecik Köyü’ne ikinci gölet müjdesi verdi. Soygüzel, “İkinci gölet için bu yıl içerisinde kazma vurulacak ve önümüzdeki yıl tamamlanacak” dedi.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Çilek üretimi ile adından sık söz ettiren Sermayecik Köyü, tarımsal alanların artması sebebiyle daha fazla suya ihtiyaç duyuyor. Çileğin yanı sıra, fasulye, ceviz, kızılcık, erik, fındık, kiraz üretimi de yapan Sermayecik Köyü halkı, tarım alanlarının her geçen gün artmasıyla tek göletin artık yetersiz geldiğini ifade etmişlerdi. Bu ihtiyaç doğrultusunda İl Özel İdaresi’nin girişimleriyle Sermayecik Köyü’ne ikinci gölet yapılacak. Yalova’nın ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlayan Sermayecik Köyü, gölet ile tarıma daha da verim katacak.

Soygüzel, gölet müjdesi verdi..

İkinci göletin önümüzdeki yıl tamamlanacağını söyleyen İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, “Sermayecik Köyümüzde çilek üretimi her geçen yıl artmaktadır. Bu üretim artışı da sulama anlamında yeni ihtiyaçları gündeme getirmekte. İkinci gölet için bu yıl içerisinde kazma vurulacak ve önümüzdeki yıl tamamlanacak. Sermayacik Köyü Yalova bayrağını gururla en yükseklerde dalgalandırıyor. Bizlerinde öncelikli vazifesi; Sermayecik’e destek olmak ve ihtiyaçlarını gidermektir” dedi. 

 

Gizlilik

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

• GÜVENLİK VE GİZLİLİK

İletişim

Adres: Rüstempaşa Mahallesi İsmet Acar Caddesi No : 52/A YALOVA

Telefon: (0226) 814 13 32

Fax: (0226) 811 03 00

Mail: habercigazetesi77@gmail.com

Yukarı Çık